Tipy na výlety

Kroměříž

V Kroměříž nelze vynechat zámek, který po staletí sloužil jako letní rezidence olomouckých arcibiskupů, můžete se vypravit na prohlídku rozsáhlé obrazárny a knihovny. Rozhodně si však nenechte ujít dvě krásné zahrady, barokní podzámeckou a pozdně renesanční Květnou zahradu. Leží trochu stranou a od zámku vás k ní dovedou značky se šipkami v dlažbě. Dominantou takzvaného Libosadu je rotunda s Focaultovým kyvadlem a 244 m dlouhá kolonáda se sochami antických bohů, nechybí ani dvě bludiště a palmový skleník. Vzdálenost 16 km.

 

Zámek Buchlovice

Zámek ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo, významem daleko přesahující hranice českých zemí. Zcela mimořádný význam má také barokní zahrada a rozsáhlý anglický park, řazený mezi nejkrásnější historické zahrady v České republice.

 

Hrad Buchlov

Asi 3 kilometry severozápadně od Buchlovic stojí na vysokém kopci zdaleka viditelný a majestátný hrad Buchlov. Hrad je ukázkou středověké pevnostní architektury a hradní interiéry dokumentují vývoj bytové kultury od 15. do 19. století.
Vzdálenost 24 km.

 

 Archeologický skanzen v Modré

Skanzen se nachází v lokalitě původního velkomoravského osídlení, v těsném sousedství Velehradu, 7 km od Uherského Hradiště. Představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9. století).
Je tvořen stavbami, jejichž do země zahloubené části mají předlohy ve skutečných archeologických objektech. Nadzemní hmota staveb má charakter hypotetických rekonstrukcí, které však vznikly na podkladě konkrétních nálezů. Máte možnost nejen shlédnout jak žili Slované, ale i vyzkoušet si dávná řemesla, ochutnat speciality, shlédnout původní plodiny, keře i stromy. Rovněž mohou děti obdivovat zvířata, která jsou v areálu (volně pobíhající prasátka, kozy, slepice, ovečky nebo oslík Figo). Přijďte a poznejte naši dávnou minulost.

 

Areál živá voda

Areál je hned vedle archeoskanzenu, podvodním proskleným tunelem můžete nahlédnout do života sladkovodních ryb. Tunel je 3,5 metru pod hladinou a je 8 metrů dlouhý, tím je největší sladkovodní tunel v přírodě v Evropě.
Moc doporučujem, skvělý zážitek. Vzdálenost 23 Km.

 

Velehrad

Poutní místo Velehrad, je celosvětově významným duchovním centrem. Nejvýznamnější památkami obce je bývaly komplex cisterciáckého kláštera s barokní bazilikou Nanebevzetí P. Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Vzdálenost 24 Km.

 

Letecké muzeum Kunovice

Unikátní sbírka letadel dokumentuje historii letecké výroby na východní Moravě a výzbroj československého vojenského letectví. Vzdálenost od penzionu 35 km, od obce Modrá u Velehradu 10 km.

 

Baťův kanál

Velkým zážitkem je plavba lodí po baťově kanále, na několik hodin popř. na den si můžete půjčit loď kterou sami řídíte a proplouváte krásnou přírodou i městy a vesnicemi s historickými a kulturními zajímavostmi a památkami. Přístav
Spytihněv vzdálenost 30 Km.

 

ZOO a zámek Lešná

Zoo Lešná je jedinečným místem, kde můžete vidět zvířata všech kontinentů v nádherném historickém parku s průchozími voliérami a expozicemi se společným chovem více druhů zvířat jako ve skutečné přírodě. Říká se, že ZOO Zlín patří
k nejkrásnějším místům celé Moravy. Zámek Lešná pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

 

Dinopark Vyškov

Unikátní atrakce, jejímž prostřednictvím můžete nahlédnout do hluboké historie pravěku. Vstup do dinoparku je přes velmi pěknou ZOO ve Vyškově.
Vzdálenost 29 km.

 

Rozhledna Brdo

Výlet na rozhlednu Brdo, je vysoká 24 m, je na nejvyšším vrcholu Chřibů – Brdo 584m. Dostanete se na ni autem na turistickou chatu Bunč – 13 km, dále pak po turistické trase 3,5 km pěšky.

 

Pěší výlet na rozhlednu Zdeničku. Vzdálenost 4,6 Km.

 

Hrad Cimburk

Zřícenina Hradu Cimburk, dnes malebná zřícenina, která zůstává hodnotnou ukázkou hradní architektury. Byl zbudován podle francouzských vzorů kolem roku 1330. Velmi pěkný výlet. Vzdálenost 19 Km.

 

Barokní hřbitov Střílky

Unikátní památka z první poloviny 18.století. svou originální architekturou a sochařskou výzdobou je hřbitov vzácné umělecké dílo z doby baroka jedinečné nejen u nás v České republice, ale zcela výjimečné v oblasti evropské. Vzdálenost 12 km.